טבע סביבה ואקולוגיה·תעשיה מזהמת (אוויר/מים/אדמה)

זן אחד שמשפיע על העולם כולו – לרעה!

More than 500 species of plants have disappeared in the past 250 years

הטבע (חיות וצמחים) נמצא היום במצב הכי גרוע מאז הגיח האדם לעולם. יותר ממיליון זנים של חיות וצמחים נכחדו לאורך ההיסטוריה של בני האדם… המינים נכחדים היום פי עשרות עד מאות יותר מהר מהעבר… וכל זה יכול להשתנות אם רק נשנה את הדרך בה אנו מגדלים מזון (חקלאות ברת קיימא), ייצור אנרגיה (במקום פחם/נפט/גז לעבור לאנרגיה מתחדשת), שינוי הגישה כנגד שינויי האקלים, ואולי הכי חשוב הרגלי הצריכה שלנו של שקיות ופלסטיק ואיך ש"מטפלים" בזיהום שלהם…

Nature is in more trouble now than at any time in human history with extinction looming over one million species of plants and animals, experts say.
species are being lost at a rate tens or hundreds of times faster than in the past.
Many of the worst effects can be prevented by changing the way we grow food, produce energy, deal with climate change and dispose of waste, the report said.

לפי הדו"ח, ב-250 שנים אחרונות נכחדו יותר מ-500 צמחים. החשיבות של צמחים היא גם אקולוגית וגם משפיעה על היכולת של כל החיים כאן לשרוד. וכל זה בגלל השימוש בנפט כמקור עיקרי לאנרגיה ולפלסטיק, כריתת עצים לתעשיית הבקר והקוסמטיקה, שריפת יערות לתעשיית הבקר. גם תעשיית הדגה מוגזמת ומדללת את האוקיינוסים. 300-400 מיליון טון של מתכות כבדות ורעלים מגיעים לים.

Polluting land and water. Every year, 300 to 400 million tons of heavy metals, solvents and toxic sludge are dumped into the world's waters.

משנות ה-70 בעקבות כל השינויים עלה ב-70% כמות המינים הפולשים (צמחים וחיות) וגם להם "תרומה" בהעלמות זנים אחרים… זן אחד של בקטריה משגשג ומאיים על יותר מ-400 מינים אמפיביים (שחיים גם במים וגם ביבשה).

Allowing invasive species to crowd out native plants and animals. The number of invasive alien species per country has risen 70 per cent since 1970, with one species of bacteria threatening nearly 400 amphibian species.

וכל זה קורה בגלל זן אחד !!!

למאמר המלא

https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-7124529/More-500-species-plants-disappeared-past-250-years.html

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s