ביספינול איי - BPA·בלוטת התריס·פלסטיק·תעשיה מזהמת (אוויר/מים/אדמה)

טכניקות אנליטיות מוטעות באשר להערכות המסוכנות של BPA

אלה האמונים על בריאות הציבור לפעמים לא עושים את העבודה שלהם. ואם עושים אותה אז הרבה פעמים לא כמו שצריך!

זה קורה הרבה פעמים כאשר יש מעורבות של כסף שנמצא אצל התעשיות המזהמות…במחקר שפורסם בדצמבר 2019 בג'ורנל הרפואי The Lancet Diabetes & Endocrinology חוקרים ניתחו את הידע הקיים לגבי בדיקות של מזהמים ממקור של פלסטיק… כאשר הראשי הוא (BPA) ביספינול A … בזו השאלה:
האם השתמשו בטכניקות אנליטיות מוטעות באשר להערכות המסוכנות של BPA?

BPA: have flawed analytical techniques compromised risk assessments

ה-BPA הוא תוצר מזהם של תעשית הפלסטיק (בקבוקים, כלי אפסון, קבלות תרמיות, פחיות, כוסות חד-פעמיות לשתיה קרה וחמה ועוד) והוא נמצא כמשפיע על המערכת האנדוקרינית בעיקר זו הקשורה לאסטרוגן, תירואיד ומחלות מטבוליות. הוא כמובן מאוד מטריד בהקשר של הריון, ההתפתחות של העובר ופגיעה אפשרית גם בהתפתחות שאחרי הלידה (גדילה, מטבוליזם, התנהגות, פוריות וגם סרטן).המחקר הזה למעשה סתר את הגישה הקיימת היום הן של ה-FDA והן של ה-CDC ברגולציה של החומר הזה.
הם (ארגוני הבריאות) קבעו בדרך מסוימת שכך וכך חשיפה לחומר איננה מסוכנת וזאת על סמך בדיקת שתן שהראתה שמסך מסוים של BPA בשתן לא נמצאה עדות לפתולוגיות. השיטה בה הם בדקו הסתברה כלא מדויקת בכלל.
החוקרים מצאו שאותן הערכות של ארגוני הבריאות חושבו לא נכון. ולמעשה הם דיברו שהתחשיבים נמוכים פי 44 פחות ממה שאמורים היו להחשב. כלומר הם מצאו פי 44 יותר BPA מאשר בטכניקה בה השתמשו קודם!

What it comes down to is that the conclusions federal agencies have come to about how to regulate BPA may have been based on inaccurate measurements
we obtained a geometric mean for these urine samples of 51·99 ng/mL total BPA, 44-times higher than the latest geometric mean for adults in the USA reported by the National Health and Nutrition Examination Survey (NHANES)

החוקרים חוששים, ובצדק, שייתכנו בעיות בתחשיבים של חומרים מסוכנים אחרים כמו פרבנים, בנזופנון טריקלוזן (הקיימים במוצרי קוסמטיקה וסבונים) ופתלאטים הנמצאים בצעצועים, אריזות מזון, ומוצרי טיפוח אישי. חומרים שנבדקו בדיוק באותה שיטה.

BPA is still being measured indirectly through NHANES, and it's not the only endocrine-disrupting chemical being measured this way, Our hypothesis now is that if this is true for BPA, it could be true for all the other chemicals that are measured indirectly.
parabens, benzophenone, triclosan found in some cosmetics and soaps, and phthalates found in many consumer products including toys, food packaging and personal care products.

למה זה קורה?

האמת שאני לא אוהב את התשובה לשאלה הזו. אבל מה שבטוח שגם אם מדובר בטעות, איך זה שהטעות הזו תמיד לרעת בריאות האדם ולטובת התעשיה (מבחינת ההגבלה והרגולציה)?!

נכון… זה קשה לעיכול (גם הפלסטיק) אבל בעיקר ה"טעויות" האלה שעולות לנו ולילדים שלנו בבריאות.

https://www.thelancet.com/journals/landia/article/PIIS2213-8587(19)30381-X/fulltext

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s