ביספינול איי - BPA·בלוטת התריס·פלסטיק·תעשיה מזהמת (אוויר/מים/אדמה)

טכניקות אנליטיות מוטעות באשר להערכות המסוכנות של BPA

אלה האמונים על בריאות הציבור לפעמים לא עושים את העבודה שלהם. ואם עושים אותה אז הרבה פעמים לא כמו שצריך!

זה קורה הרבה פעמים כאשר יש מעורבות של כסף שנמצא אצל התעשיות המזהמות.
במחקר שפורסם בדצמבר 2019 בג'ורנל הרפואי The Lancet Diabetes & Endocrinology חוקרים ניתחו את הידע הקיים לגבי בדיקות של מזהמים ממקור של פלסטיק. כאשר הראשי הוא (BPA) ביספינול A. בזו השאלה:
האם השתמשו בטכניקות אנליטיות מוטעות באשר להערכות המסוכנות של BPA?

BPA: have flawed analytical techniques compromised risk assessments

ביספינול A הוא תוצר מזהם של תעשית הפלסטיק (בקבוקים, כלי אפסון, קבלות תרמיות, פחיות, כוסות חד-פעמיות לשתיה קרה וחמה ועוד) והוא נמצא כמשפיע על המערכת האנדוקרינית בעיקר זו הקשורה לאסטרוגן, תירואיד ומחלות מטבוליות. הוא כמובן מאוד מטריד בהקשר של הריון, ההתפתחות של העובר ופגיעה אפשרית גם בהתפתחות שאחרי הלידה (גדילה, מטבוליזם, התנהגות, פוריות וגם סרטן).
המחקר הזה למעשה סתר את הגישה הקיימת היום הן של ה-FDA והן של ה-CDC ברגולציה של החומר הזה.
הם (ארגוני הבריאות) קבעו בדרך מסוימת שכך וכך חשיפה לחומר איננה מסוכנת וזאת על סמך בדיקת שתן שהראתה שמסך מסוים של BPA בשתן לא נמצאה עדות לפתולוגיות. השיטה בה הם בדקו הסתברה כלא מדויקת בכלל.
החוקרים מצאו שאותן הערכות של ארגוני הבריאות חושבו לא נכון. ולמעשה הם דיברו שהתחשיבים נמוכים פי 44 פחות ממה שאמורים היו להחשב. כלומר הם מצאו פי 44 יותר BPA מאשר בטכניקה בה השתמשו קודם!

What it comes down to is that the conclusions federal agencies have come to about how to regulate BPA may have been based on inaccurate measurements
we obtained a geometric mean for these urine samples of 51·99 ng/mL total BPA, 44-times higher than the latest geometric mean for adults in the USA reported by the National Health and Nutrition Examination Survey (NHANES)

החוקרים חוששים, ובצדק, שייתכנו בעיות בתחשיבים של חומרים מסוכנים אחרים כמו פרבנים, בנזופנון טריקלוזן (הקיימים במוצרי קוסמטיקה וסבונים) ופתלאטים הנמצאים בצעצועים, אריזות מזון, ומוצרי טיפוח אישי. חומרים שנבדקו בדיוק באותה שיטה.

BPA is still being measured indirectly through NHANES, and it's not the only endocrine-disrupting chemical being measured this way, Our hypothesis now is that if this is true for BPA, it could be true for all the other chemicals that are measured indirectly.
parabens, benzophenone, triclosan found in some cosmetics and soaps, and phthalates found in many consumer products including toys, food packaging and personal care products.

למה זה קורה?

האמת שאני לא אוהב את התשובה לשאלה הזו. אבל מה שבטוח שגם אם מדובר בטעות, איך זה שהטעות הזו תמיד לרעת בריאות האדם ולטובת התעשיה (מבחינת ההגבלה והרגולציה)?!

נכון… זה קשה לעיכול (גם הפלסטיק) אבל בעיקר ה"טעויות" האלה שעולות לנו ולילדים שלנו בבריאות.

*** עדכון ינואר 22
האגודה האנדוקרינית הצטרפה לקואליציה של רופאים, מדענים וארגוני בריאות הציבור וסביבה כדי לשלוח עצומה רשמית למינהל המזון והתרופות (FDA), הקוראת לסוכנות לבטל את אישוריה לביספנול A בדבקים ובציפויים ולהגדיר מגבלות קפדניות על השימוש בפלסטיק הבא במגע עם מזון, שעלולים לגרום להגירה של מעל 0.5 ננוגרם לק"ג מזון.
ממצאים חדשים של פאנל מומחים שכונס על ידי הרשות האירופית לבטיחות מזון (EFSA) מצביעים על כך שההשפעות המזיקות של חשיפה ל-BPA יכולות להתרחש ברמות נמוכות פי 100,000 ממה שחשבו בעבר. הרמה הבטוחה החדשה הזו – המבוססת על ראיות מדעיות עדכניות – היא יותר מפי 5,000 מתחת למה שה-FDA אומר שרוב האמריקאים נחשפים אליו בבטחה.

ללא ספק, ערכים אלו מהווים סיכון בריאותי גבוה ותומכים במסקנה ששימוש ב-BPA אינו בטוח.

החוקרים מציינים שהתהליך שה-EFSA השתמש בו כדי להעריך מחדש את הבטיחות של ביספנול הוא תבנית לאופן שבו ה-FDA צריך לעשות זאת עבור מאות הכימיקלים שאישר לפני עשרות שנים. שקוף, יסודי ומבוסס במדע.
על הסוכנות להעמיד זאת בראש סדר העדיפויות ולקבל החלטה סופית עד למועד האחרון הקבוע בחוק של 180 יום.

The process EFSA used to reassess the safety of bisphenol is a template for how FDA should be doing it for the hundreds of chemicals it approved decades ago. Transparent, thorough, and grounded in the science. With Americans overexposed to BPA by more than 5,000 times, the agency must make this a top priority and make a final decision by the 180-day statutory deadline

העתירה הוגשה על ידי כל אלה:

Environmental Defense Fund
the Endocrine Society
Breast Cancer Prevention Partners
Clean Water Action
Clean Water Fund
Consumer Reports
Environmental Working Group
Healthy Babies Bright Futures

ממצאי פאנל המומחים של EFSA מראים כי ההשפעות של BPA גרועות בהרבה ממה שהובנו בעבר וכי אנשים נחשפים ברמות דרמטיות מעל למה שבטוח. חשיפות נמוכות במיוחד ל-BPA עלולה להוביל לפעילות יתר של מערכת החיסון המייצרת דלקת ללא שליטה, כמו גם לשינויים בשחלות, הפרעה אנדוקרינית והפחתת הלמידה והזיכרון.
החוקרים מדגישים כי ל-FDA יש חובה להגן עלינו מפני כימיקלים רעילים שיכולים לבוא במגע עם המזון שלנו. הממצאים החדשים האלה צריכים להוות קריאת השכמה ל-FDA ולכולנו שהבריאות שלנו בסכנה אלא אם כן ננקוט פעולה מהירה כדי להגביל את כמות ה-BPA שיכולה לבוא במגע עם האוכל שלנו.
ה-FDA שיתף פעולה זה מכבר עם EFSA בהערכת סיכונים ותקשורת סיכונים הקשורים לבטיחות מזון, כולל עבודה משותפת להגברת ההבנה של סיכונים מכימיקלים המשמשים באריזות מזון, כמו PFAS. כעת על הסוכנות להקשיב לאזהרות על BPA מעמיתיה המומחים ב-EFSA ולנקוט צעדים להפחתת החשיפה שלנו לכימיקל באופן דרמטי.

FDA has an obligation to protect us from toxic chemicals that can come in contact with our food. These new findings should be a wakeup call to the FDA and all of us that our health is in jeopardy unless we take swift action to limit the amount of BPA that can come into contact with our food

ומוסיפים שממצאים אלו מדאיגים ביותר ומוכיחים את הנקודה שאפילו רמות נמוכות מאוד של חשיפה ל-BPA עלולה להזיק ולהוביל לבעיות בבריאות הרבייה, הסיכון לסרטן השד, התנהגות ומטבוליזם. ה-FDA צריך להכיר במדע מאחורי כימיקלים משבשי אותות אנדוקריניים ולפעול בהתאם כדי להגן על בריאות הציבור.

These findings are extremely concerning and prove the point that even very low levels of BPA exposure can be harmful and lead to issues with reproductive health, breast cancer risk, behavior and metabolism. The FDA needs to acknowledge the science behind endocrine-disrupting chemicals and act accordingly to protect public health
https://www.efsa.europa.eu/en/news/bisphenol-efsa-draft-opinion-proposes-l

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s