מדע הפארמה - יצרניות תרופות·מיקרוביום - פרוביוטיקה·שינה

שינה טובה ומיקרוביום – מדוע לא נותנים את החשיבות לכך ברפואה

ד"ר Daniel Mishori הוא חוקר בפילוסופיה, חשיבה סביבתית, ביואתיקה ואתיקה עסקית, הוא מרצה בכיר לאתיקה סביבתית בחוג ללימודי הסביבה, בביה"ס לסביבה ולמדעי כדור הארץ ע"ש פורטר.

ד"ר דניאל מישורי הוא גם מרצה בינלאומי ומחבר הספר "יציבות", הוא גם מתחמה ביוגה צ׳י קונג ובאמנויות לחימה (טאי צ׳י וקונג-פו).
באחד הפוסטים האחרונים שלו מהפיליפינים הוא כתב על הרצאה שלו בנושא מאוד חשוב שקרא לו: " הפרכת המדע הדיסציפלינרי (המחולק לדיסציפלינות שלא מדברות ביניהן), חופש אקדמי, אתיקה אקדמית ומקצועית, ואקו/ביוהקינג.

Debunking Disciplinary Science: Professional/Academic Ethics, the Rule of Experts & Eco/Biohacking.

http://ses-journal.com/wp-content/uploads/2017/09/P2_Mishori_SES_v5n2_2019-1.pdf

ואני אסביר את מה שהוא אומר במילים שלי…
מאז רפואת הפטנטים השתלטה על מוסדות הלימוד האקדמאיים לרפואה והדיחה את זו שעסקה בטבע… קרה דבר חמור.
הרפואה הפכה להיות עסק של מומחים לבעיות נקודתיות, כלומר לכל סימפטום יש מומחה שעוסק אך ורק בסימפטום ואין לו היכולת לחבר בינו לבין שאר המחלקות/ דיסציפלינות בגוף ולמרבה הצער גם לא מחובר על ידי הפניות…הרפואה הטבעית, ובשמה הנוסף הרפואה ההוליסטית, חושבת גם היא כמו ד"ר מישורי. שיש קשר בין כל המערכות בגוף ושלא ניתן להפריד בינהן…
והאמת היא שהמדע מודע לכך, אך נכון להיום לא נוהג כך!אחד הנושאים המרתקים ביותר שמוכיח את זה מבחינה מדעית הוא המיקרוביום שלנו. המדע עדין בחיתוליו בנושא זה, אך גם ממה שכבר נצפה ראו שיש קשר בין המגוון של המיקרוביום לעור, למערכת החיסון, למחלות אוטואימוניות, למחלות מטביוליות, להפרעות קשב וריכוז, לבעיות קוגנטיביות, לבעיות נפשיות ולמה לא…

מחקר חדש שפורסם באוקטובר 2019 בג'ורנל הרפואי PLOS מצאו גם קשר ישיר בין שינה טובה ואיכותית להרכב המיקרוביום. וזה דו כיווני, כלומר שינה מועטה ולא איכותית גורמת לשינוי בהרכב המיקרוביום וכן הרכב המיקרוביום משפיע גם על איכות השינה ועל מצב העייפות לאחר שקמים.
ישנם אנשים רבים עם בעיות הקשורות לעייפות וחולשה ותמיד יש קשר לתזונה שלהם ולאיכות השינה, כמו גם לתרופות אותם הם לוקחים. ולמרבה הפלא ברוב המקרים התרופות שהם צורכים הן אלה, שמשפיעות על מצב המיקרוביום בצורה הגדולה ביותר, עליהן כתבתי כאן:

אם אחד ועוד אחד לא יוצא שניים, זה אומר שהגיע הזמן לחזור לבסיס, למקור, לטבע!

https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0222394#sec010

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s