מדע הפארמה - יצרניות תרופות

ג'ונסון אנד ג'ונסון הטאלק והאסבסט

עוד תאגיד גדול שמפיץ רעלנים וקרצינוגנים למעלה מ-50 שנה, דרך מוצר מאוד שכיח לשימוש – טלק!!

טלק הוא אחד המוצרים הרבים המציגים תמונה ידידותית לתינוק. אבל ההיפך הוא הנכון. כבר בשנת 1971 חוקרים מצאו חלקיקי טלק בגידולים בשחלות. וב-1982 מצאו קשר בין הטלק לסרטן.

Forty-five years ago, British researchers analyzed 13 ovarian tumors and found talc particles “deeply embedded” in 10. The study, published in 1971, was the first to raise the possibility that talcum powder could pose a risk
In 1982 a study in the journal Cancer by Daniel Cramer, an epidemiologist at Brigham & Women’s Hospital in Boston, showed the first statistical link between genital talc use and ovarian cancer
https://www.bloomberg.com/features/2016-baby-powder-cancer-lawsuits/

בשנת 1993 פרסמה התוכנית הלאומית לרעלים של ארה"ב (NTP) מחקר על רעילות הטלק הלא אסבסטפורמי ומצאה עדויות ברורות לפעילות מסרטנת. גם ללא נוכחות של סיבים דמויי אסבסט, טלק סווג כמסרטן[1].
מחקרים רבים נוספים עם מדדי סיכון מגוונים מצביעים על כך ש"נשים עשויות להגדיל את הסיכון לסרטן השחלות בין 30 ל -90 אחוזים על ידי שימוש בטלק באזור איברי המין שלהן[2].
יש הסבורים שג'ונסון אנד ג'ונסון ידעו על הסכנות שבכוח הטלק מאז שנות השבעים, אך כי כיסו את הקשר אך ורק מטעמי רווח, בדומה לחברות הטבק אודות הסכנות של עישון סיגריות, בדומה לחברות ההדברה (מונסנטו) וליצרניות הסוכר.

במאי 2016 חבר מושבעים בסנט לואיס העניק 55 מיליון דולר לתובעת גלוריה ריסטסונד, בהתבסס על ההאשמה כי J&J עיוותה את המחקר אודות הקשר של טלק וסרטן והסתירה את ידיעותיה אודות סיכוני המוצרים. גלוריה השתמשה במוצרי היגיינה נשית נשית מבוססת J & J כמעט 40 שנה. בשנת 2011 אובחנה כחולה בסרטן השחלות. היא עברה כריתת רחם, שגילתה כי הטלק קיים ברקמת השחלה שלה[3].
J&J נפגעה עם שני פסקי דין נוספים של מיליוני דולרים לטובת התובעים שטענו כי מוצרי אבקת הטלק של J&J גרמו לסרטן השחלות שלהם. 72 מיליון דולר הוענקו ב -22 בפברואר 2016 למשפחתה של ז'קלין פוקס מבירמינגהם, שנפטרה בשנת 2015[4] . 70.1 מיליון דולר הוענקו ב- 27 באוקטובר 2016 לדבורה ג'יאנקיני ממודסטו, קליפורניה, שאובחנה כסובלת מתקדמת[5] בסרטן השחלות בשנת 2012.

כדי לטפל בטענות המחקר הזה, כמה שחקנים של תעשיית הקוסמטיקה, כולל J&J, הקימו כוח משימה שנקרא (TIPTF). מטרתו הייתה לבצע מחקר כדי להגן על בטיחות הטלק. בתי המשפט שפסקו נגד J&J מצאו כי אנשי צוות משימה זה שיקרו לצרכנים והשתמשו בהשפעתם הפוליטית על מנת להשפיע על התקנות הנוגעות לבטיחות מוצרי הטלק.

The World Health Organization’s International Agency for Research on Cancer [IARC] has designated ‘perineal [genital] use of talc-based body powder is possibly carcinogenic to humans.
However, manufacturers of talc-containing products, such as [J&J] and its Baby Powder and Shower to Shower products, have refused to acknowledge the link between talc and ovarian cancer and have failed [to] adequately warn consumers of the risks.
Now, more than 1,000 women across the country have filed lawsuits against [J&J] and its talc distributor Imerys, claiming the companies knew of the association between talcum powder use and ovarian cancer yet failed to adequately warn consumers[6].

חשוב לדעת כי בשנת 2006 סיווגה ממשלת קנדה טלק כחומר D2A, הנחשב "רעיל מאוד" ו"גורם לסרטן" במסגרת סיווג החומרים המסוכנים במקום עבודתו. באותה שנה, ספקית הטלק של J&J, אימריס טל, החלה להוסיף אזהרת בטיחות למוצרי הטלק שלה. אזהרה זו מעולם לא הועברה על ידי J&J לצרכני הקצה.

*** עדכון מאי 2019
התקבל פסק דין נוסף בשווי של 300 מיליון דולר, זהו סכום הפיצוי לאישה שקיבלה סרטן עקב שימוש במוצרי החברה, שמכילים אסבסט[7][8].
החברה צפויה לעמוד בפני יותר מ- 13,000 תביעות נוספות בהקשר לליין המוצרים האלה..
וזה לא הכל… כנגד החברה נפתחה חקירה פדרלית, על שום שמסמכים פנימיים מהחברה שהוצגו בפני בית המשפט הראו, שהיא ידעה על עצם קיומו של האסבסט לאורך כל השנים ושהעלימה את האמת מהציבור והטעתה אותו.

אז בעקבות המשפט כולם בודקים למרות ההכחשות וההסתרות של החברה…
בפעם הראשונה ה-FDA הזמין טאלק באתר קניות און ליין ובדק את המוצר, הוא אכן הכיל שאריות של אסבסט. אולי לא במינון הכי גבוה, אבל בהחלט יכול להיות קרצינוגני לטוסיק של התינוק.
וכל זאת למרות ועל אף ההכחשות והסתרת המידע של החברה.
עשו recall לאותה אצווה שנבדקה… מי אמר שבכל השאר אין?
אני לא הייתי סומך אל חברה שמכחישה ומסתירה מידע ונתפסת על חם בבדיקה שיגרתית!

https://www.reuters.com/…/spe…/johnsonandjohnson-cancer/
https://www.nytimes.com/…/baby-powder-asbestos-johnson…

*** עדכון מאי 20
על רקע התביעות: ג'ונסון אנד ג'ונסון מפסיקה למכור טלק לתינוקות בארה"ב ובקנדה
Johnson & Johnson to stop selling talc baby powder in U.S. and Canada

*** עדכון יוני 21
חברת התרופות ביקשה מבית המשפט העליון לבחון את פסק הדין וטענה כי היא לא קיבלה משפט הוגן במיזורי, שם בית המשפט פסק תשלום של 4.7 מיליארד דולר ל -22 נשים שחלו בסרטן השחלות.
פסק הדין הופחת ל -2.1 מיליארד דולר ביוני 2020, על ידי בית משפט לערעורים במיזורי.
בית המשפט העליון דחה את ערעורם של ג'ונסון אנד ג'ונסון לפני מספר ימים[9][10].

J&J הפסיקה למכור בשנה שעברה מוצרי אבקת טלק בארה"ב ובקנדה. אך החברה כיום עומדת בפני יותר מ -21,800 תביעות בגין אסבסט במוצרי אבקת הטלק שלה, כולל אבקת תינוקות, שגרמה לסרטן השחלות.

התביעות שקושרות אבקת טלק לסרטן אינן הדבר הראשון או היחיד ש- J&J נתבעת על בטיחות מוצריה. כבר בשנות ה-90 היא נמצאה בין 100 התאגידים הפושעים ביותר[11].

ואני מזכיר לכם שהיא לאחרונה נכנסה לשוק החיסונים ואני שואל איך אפשר להאמין לחברות שהסתירו מידע לאורך שנים רבות ויצרו נזק רב?!

חברת J&J בהסתבכות נוספת– ריספרדל

אם מצאתם את המידע מענין ומועיל ורוצים לתרום להמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים להפוך לתומך

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s