אורגני·אלצהיימר ודמנציה·הדברה - אורגנופוספאטים·מוח·ספקטרום האוטיזם - ASD·פרקינסון·קשב וריכוז

חומרי הדברה אורגנופוספאטים פוגעים באזור המוח הקוגנטיבי והחברתי

מחקרים בנוגע לחומרי הדברה והנזקים שהם מייצרים הן במישרין (נשימה) והן בעקיפין (דרך האוכל) וגורמים לנזקים, ממשיכים לצוף…לפני כחודש פורסם מחקר על כך שגורם לדיכאון וחרדות אצל אנשים שחיים בסביבה של שדות חקלאיים מרוססים.

במחקר חדש שפורסם בג'ורנל הרפואי PNAS בספטמבר 2019 בדקו את השפעת חומרי ההדברה ממשפחת ה'אורגנופוספאט' על המוח אצל נשים בהריון, על המוח של היילוד. הם השתמשו בבדיקות הדמיה מסוג (fNIRS), שבודקות את זרימת הדם בחלקים השונים של המוח, דבר שעוזר לראות אילו חלקים במוח פעילים יותר בחשיפה לגירוי זה או אחר. ומה הם מצאו?
אצל ילדים שאמהותיהם היו חשופות יותר לחומרי הדברה, זרימת הדם באזורים הקוגנטיביים, באזור הקשור להבנת השפה ולמשימות זיכרון ובלשנות, היתה ירודה בצורה לא נורמטיבית.

brain flood flow was abnormally reduced to relevant areas of the brain during things like cognitive flexibility, language comprehension, and linguistic memory tasks.

ובמקביל אזורים אחרים של המוח היו פעילים הרבה יותר. שני הממצאים הללו קשורים גם למחלות ניווניות של המוח כמו פרקינסון ואלצהיימר.

אבל אתם יודעים מה באמת הכי מרגיז?
הציטוט הבא: הממצאים במחקר הזה מדגישים ממצאים של מאמרים קודמים, שהראו קשר בין פגיעה קוגנטיבית וההתנהגותית לחשיפה לאורגנופוספאטים.

This first functional neuroimaging study of prenatal OP exposure suggests that pesticides may impact cortical brain activation, which could underlie previously reported OP-related associations with cognitive and behavioral function.

למה אתם מחכים?! לאישור של האישור של האישור??!!
תאסרו כבר על החומרים האלה לשימוש!!!

זה הורס כל חלקה טובה בגוף שלנו, פוגע בנו ובילדים שלנו וכל זה רק בשביל להרוג חרקים שחלילה לא יאכלו מהגידול…
לחרקים האלה גם חשיבות אקולוגית.

עיברו לחקלאות אורגנית וחקלאות בר קיימא, אחרת זה לא ייגמר לעולם…

ודרך אגב אותם חומרים נמצאים גם בשימוש ביתי בחומרי הדברה נגד חרקים… שלא תגידו לא ידענו…

***עדכון מאי 21
בית משפט פדרלי לערעורים קבע כי אלא אם כן הסוכנות להגנת הסביבה (EPA) יכולה להוכיח כי הדברה כלורפיריפוס (אורגנופוספאטים) בטוחה, יש לאסור אותה. הכימיקל, שנמצא בשימוש נרחב בגידולים חקלאיים במשך יותר מ -50 שנה, נקשר לבעיות התפתחות נוירולוגיות בקרב ילדים, עם ראיות גוברות שמשמעותו את תפקידו באוטיזם, הפרעות קשב וריכוז, מיומנויות מוטוריות ואובדן מנת משכל. בפסק הדין ב- 29 באפריל, השופטים בבית המשפט לערעורים האמריקני נתנו לממשלה הפדרלית 60 יום לבטל את כל השימושים בכלורופיריפוס הקשורים למזון או להראות ראיות שבמקרים מסוימים זה בטוח לבריאות הציבור.
ה-EPA שאמון על בריאות הציבור דרך איכות המזון והסביבה מראה פעם אחר פעם שהוא בעד הון ולא בעד בריאות הציבור

Yet, rather than ban the pesticide or reduce the tolerances to levels that the EPA can find are reasonably certain to cause no harm, the EPA has sought to evade, through one delaying tactic after another, its plain statutory duties
The EPA must act based upon the evidence and must immediately revoke or modify chlorpyrifos tolerances
There are numerous studies showing that exposure to chlorpyrifos in the womb harms children's brain development. The science is clear, and this pesticide should have been banned years ago
https://www.ecowatch.com/chlorpyrifos-ban-2652976387.html

עוד כמה מאמרים ששיתפתי שמראים שה- EPA לא עושה עובודתו נאמנה
לאחר שה-EPA הוכרח לבחון את נזקי הגלייפוסט הוא מצא שעשוי לפגוע ולהרוג 93% מהמינים הנמצאים בסכנת הכחדה.
הסוכנות להגנת הסביבה האמריקאית (EPA) מעלימים ראיות לגבי רעילות חומרי הדברה נפוצים
מתוך המאמר מונסנטו – גלייפוסט – מיקרוביום "אחרי אותה פסיקת בית המשפט נגד מונסנטו' שהגליפוסט כן גרם לסרטן, מי יצא להגנתם ואמר שאינו גורם לכך? ה- EPA שהוא המשרד להגנת הסביבה האמריקאי.
מתוך המאמר סיפורי ביל גייטס – יתושים "מי שאמור לשמור על הסביבה והחיים בה בזמן שכל העולם משנה את החוקים, המשרד להגנת הסביבה האמריקאי (EPA), השהה בסוף מרץ את האכיפה על חוקים סביבתיים (בעקבות הקורונה). ואישר במאי לשחרר יתושים מהונדסים גנטית בפלורידה וטקסס".
הסוכנות להגנת הסביבה האמריקאית (EPA) אישרה לרסס בשמים עם חומר שנקרא טרי אתינל גליקול כדי להשמיד את הוירוס. החומר הזה הוא רעיל ולאנשים מסוימים במיוחד (חולים במחלות נשימה, נשים בהריון וילדים).
https://childrenshealthdefense.org/defender/epa-approves-chemical-air-treatment-covid-health-hazards/?itm_term=home
https://www.epa.gov/newsreleases/epa-approves-emergency-exemption-antiviral-air-treatment

*** עדכון יולי 21
חוקרים מבית הספר לבריאות הציבור של ג'ונס הופקינס בחנו במחקר אורגנואיד מוחי חשיפה להדברה נפוצה אורגנופוספאטים (chlorpyrifos) לאוטיזם.

השימוש במחקר באורגנואידים במוח מצביע גם על הדרך לעבר ניסויים מהירים יותר, פחות יקרים ורלוונטיים יותר לאדם בתחום זה בהשוואה למחקרים מסורתיים בבעלי חיים.
המודל האורגניאלי במוח, שפותח על ידי חוקרי בית הספר בלומברג, מורכב תאים מתרבית תאי גזע אנושיים ומחקים את המוח האנושי המתפתח.

התוצאות שפורסמו ביולי 21 בג'ורנל Environmental Health Perspectives מייצגות אחת מהראיות הברורות ביותר שגורמים סביבתיים עשויים להפריע להתפתחות הנוירון ועשויים לתרום לשכיחות מוגברת של הפרעת ספקטרום האוטיזם, הפרעה התפתחותית המאופיינת בתפקוד קוגניטיבי, ליקויים חברתיים ותקשורתיים.
החוקרים מצאו במחקר כי כלורופיריפוס, מפחית דרמטית את רמות החלבון CHD8 באורגנואידים. CHD8 הוא מווסת פעילות גנים חשוב בהתפתחות המוח. מוטציות בגן זה, המפחיתות את פעילות ה-CHD8, הן מהחזקות מבין מאה גורמי הסיכון הגנטיים לאוטיזם שזוהו עד כה.

This is a step forward in showing an interplay between genetics and environment and its potential role for autism spectrum disorder

המדע מתקשה להסביר את הגידול באבחוני האוטיזם בעשורים האחרונים, אבל זה ברור שלא יכול היה להיות שינוי גנטי באוכלוסייה בזמן כה קצר ולכן ההסבר הטוב ביותר כולל שילוב של גורמים סביבתיים שמשפיעים על הגנים.

The increase in autism diagnoses in recent decades is hard to explain — there couldn't have been a population-wide genetic change in such a short time, but we also haven't been able to find an environmental exposure that sufficiently accounts for it

קבוצת החוקרים תכננה את התאים המרכיבים את האורגנואידים כך שחסר אחד משני העותקים הרגילים של הגן CHD8. זה דגם החלשה משמעותית של פעילות הגן CHD8, אך לא מבטל את פעילות לגמרי, בדומה לזו שנראתה אצל אנשים שיש להם מוטציות CHD8 ואוטיזם. לאחר מכן החוקרים בחנו את ההשפעה הנוספת של חשיפה לכלורופיריפוס, שעדיין נמצאת בשימוש נרחב על תוצרת חקלאית בארה"ב ומחוצה לה.
כחלק ממחקרם, החוקרים ריכזו רשימה של מולקולות בדם, בשתן וברקמת המוח שמחקרים קודמים הראו כי הם שונים בקרב חולי ספקטרום האוטיסטי. הם מצאו כי רמות של כמה מהסמנים הביולוגיים לכאורה הללו השתנו באופן משמעותי גם באורגנואידים מוחלשי CHD8, בחשיפה לכלורופיריפוס ובוודאי שבשילוב שלהם, דבר שמשקף את השינויים שנצפו אצל חולי אוטיזם.

In this sense, we showed that changes in these organoids reflect changes seen in autism patients
https://www.jhsph.edu/news/news-releases/2021/brain-organoid-study-highlights-potential-role-of-genetic-and-environmental-interaction-in-autism-spectrum-disorder.html

החוקרים מצאו כי אורגנואידים במוח עם עותק אחד בלבד של הגן CHD8 היו רק בשני שלישים מהרמה הנורמלית של חלבון CHD8 בתאים שלהם, אך חשיפה של כלורופיריפוס הורידה את רמות ה- CHD8 בהרבה והפכה מחסור בינוני לחמור. החשיפה הוכיחה בבירור כיצד גורם סביבתי יכול להחמיר את ההשפעה של גורם גנטי, ככל הנראה להחמיר את התקדמות המחלה ואת התסמינים.

ספקטרום האוטיזם – מזהמים סביבתיים וחסרים תזונתיים

אם מצאתם את המידע מענין ומועיל ורוצים לתרום להמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים להפוך לתומך

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s