הון שלטון ומדיניות הבריאות·סרטן ומניעה·תעשיה מזהמת (אוויר/מים/אדמה)

מה לרפואה ולסרטן ולמניעתו

ידע ומודעות מגיעים מאותו שורש, אבל הבדל גדול בין השניים!

לדוגמה: ידע מגיע אחרי שקוראים מאמר. המודעות היא עצם היישום של מה שלמדנו ברמה יומיומית. כלומר מה שווה אם אנחנו יודעים שדבר מסוים טוב עבורנו ושאנחנו לא עושים אותו? ומה שווה אם אנחנו יודעים שמשהו עושה לנו לא טוב וממשיכים לעשות אותו?

איך זה קשור לסרטן למשל?

המאמר הראשון שפורסם בג'ורנל הרפואי nature בדצמבר 2015 אומר ש- 70-90% ממקרי הסרטן אינם קשורים ל"מזל רע" או גנטיקה אלא למזהמים סביבתיים (זיהום אוויר, מזון, מים) ואורח חיים התנהגותי (עישון, אלכוהול, מזון מתועש/ ג'אנק פוד ועוד).

כלומר יש באפשרותנו לצמצם את כמות מקרי הסרטן ב- 70-90%!!!

מדוע זה לא קורה? מדוע לא משקיעים מאמצים ומשאבים במניעה?
לשאלות האלה יש תשובות, והאמת היא שהן בעיה של 2 הצדדים, הן של האנשים והן של הרופאים ומוסדות הבריאות והסביבה (יחד עם הממשל).
האנשים פחות שמים דגש בחלק שבאחריותם (תזונה/ מים נקיים, פעילות גופנית), הרפואה לא דוחפת לכיוון הזה והממסד לא עושה דבר וחצי דבר לצמצום הזיהום הסביבתי (הון שלטון).

המאמר השני שמצורף ופורסם בג'ורנל הרפואי Cancer באוגוסט 2019 בחן את הנושא הזה אצל רופאים מומחים לסרטן והוא מצא שרק 26.7% מהאונקולוגים ממליצים על דברים בסיסיים כמו המנעות מעישון ושמירה על משקל תקין. כלומר הרוב לא ממליצים גם על המינימום הנדרש. וכמו כן שאין להם את הכלים לעשות זאת (הם לא עברו הכשרה לזה) בטח שלא בהקשר של תזונה ופעילות גופנית…
ופה יש בעיה קשה ביותר!!! זו חובתו של כל מטפל שיהיו לו הכלים או לפחות שיפנה לאדם עם אותם קישורים… אחרת הגורם לבעיה לא יסולק וגם אם הטיפול יצליח… רוב הסיכויים שהבעיה תחזור…

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s