מערכת חיסון·סרטן ומניעה·שמנים אתריים

שמנים אתריים – סגולות מרפאות

השמנים האתריים ידועים כבר 6000 שנה ובעבר נקראו "שמני המלכים" בגלל הנדירות שלהם , מחירם הגבוה וסגולות המרפא שלהם. קיימים למעלה מ-2500 שמנים אתריים בעולם והשמים הם לא הגבול.השמן האתרי הוא למעשה תמצית הריח המופרדת מחלק מסוים של הצמח (קליפת הגזע, שורש, פרח, עלים) המופק בתהליך שנקרא זיקוק.
דוגמה לשמן אתרי ביומיום הוא קילוף פירות הדר כאשר השפריץ של הריחות זה השמן האתרי.
שמן אתרי זה גם הריח שנשאר על האצבע כאשר ממוללים צמחים כמו מרווה, זעתר, רוזמרין, מנטה וכו'.
שמנים אתריים נקראים גם שמנים נדיפים, מהסיבה שהם מתנדפים כאשר הם באוויר הפתוח ולכן באיזה שהוא שלב הריח גם נעלם.
אחת הדרכים האהודות על אנשים לשימוש בשמנים אתריים היא מבער, בעזרת החום של הנר הריח מופץ יותר מהר וגם תופס יותר שטח אווירי.
השמנים האתריים עוברים דרך מערות האף לבלוטת הריח שקולטת ומעבירה אותן להיפופיזה. ההיפופיזה ממיינת אותם ומעבירה רשמים להיפותלמוס ולתלמוס ומשם עוברים למערכת העצבים ולאיבר ו/או מערכת ספציפית לאותו שמן אתרי.
לשמנים האתריים איכויות מרפא שונות וייחודיות, כאשר המשותף לכולם היא היכולת האנטיספטית, כלומר נגד מזהמים. כל שמן אתרי (איכותי), שנטפטף על עור שנחבל ונפתח ימנע במיידי סכנה לכל זיהום מאיים.ישנם שמנים אתריים בעלי תכונות אנטי דלקתיות, אנטי פטריתיות, אנטי ויראליות ואפילו אנטי קרצינוגניות.
ישנם שמנים שיעילים למצבים רגשיים שונים, והאמת שניתן ליצור גם פורמולות ייעודיות כמעט לכל בעיה רפואית.
מהשמנים ניתן גם להכין תכשירים טבעיים על בסיס ג'לים ושמני בסיס כמו שקדים, זית וכדומה, למגוון רחב של בעיות ובהתאמה אישית לאדם ו/או למשפחתו.
חשוב לציין ששמנים אתריים אינם מיועדים לשימוש ישיר על העור! כל השמנים האתריים שמשווקים בחנויות הם למטרת הרחה בלבד, או על העור עם שמני בסיס.
יש דרך נוספת של לקיחה פנימית… עם אבל גדול. בשום פנים ואופן לא לעשות זאת לבד! אלא אך ורק בעזרת ארומתפיסט/ית מוסמך!

המחקר המצורף מהג'ורנל הרפואי האמריקאי לחקר הסרטן AJCR מראה את השמנים האתריים, שיכולים לסייע הן כמניעה והן כטיפול בסוגי הסרטן השונים. לפי קטגוריות.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4266698/

ובהקשר לוירוסים, חיידקים ופטריות:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3950955/?fbclid=IwAR0sZx3X-K6yXnvuwEb48PUb1ie0Ztpd7EVOvqJaZ1iARFmjwlpZ1VGoSa0
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5206475/?fbclid=IwAR3l1rvmMHFjNGdG0POZukss89EjhOF9z1xNxvDeeVcS6AEcVJWOeM6kwBY
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4606594/?fbclid=IwAR3kDm3qUWSH6l_Z6d6MbZI7YSowACnH5jeVw_e1GuS2GtYJmrz1F1j0CG8

שמנים אתריים לנפש


להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s