Gut-Brain-Axis·אלצהיימר ודמנציה·מוח·מיקרוביום - פרוביוטיקה·מיקרוגלייה·מערכת חיסון·מערכת עצבים·ספקטרום האוטיזם - ASD

מיקרוביום ומניעת פגיעה נוירולוגית/ מוחית מוירוסים ועוד

חיידקי המעיים מייצרים רכיבים שמיטיבים עם מערכת החיסון במלחמה נגד וירוסים.
להלן עוד מחקר מיני רבים, שמראה את החשיבות של המיקרוביום למערכת החיסונית של הגוף והצורך הגדול לשמר אותו ולהזין אותו במיטב המזון, כדי שנהיה יותר חזקים מול מזהמים. המחקר שפורסם ביולי 2019 בג'ורנל הרפואי eLIFE מראה, שלא רק שהוא חשוב למערכת החיסון, אלא שהוא גם מונע פגיעה במערכת העצבים ההיקפית (לדוגמה טרשת נפוצה) על ידי חיזוק תיפקודי המיקרוגליה (תאי תמיכה לא עצביים לנוירונים) בין יתר תפקידם:

  • בליעת זיהומים חידקיים.
  • סילוק שברי תאים מתים.
  • שליחת סיגנלים לתאי טי של מערכת החיסון.
  • הפרשת חומרים שתומכים בהישרדות תאי עצב פגועים.
  • מחקר מדצמבר 20 שפורסם בג'ורנל nature neuroscience החוקרים מראים את החשיבות של המיקרוגליה גם במניעת פעילות יתר של תאי העצב. כלומר התפיסה הקבועה בקרב מדעני המוח הייתה כי התאים מחפשים מחוללי מחלה, פולשים או ראיות לנזק. החוקרים בעצם שאלו את עצמם מדוע איבר מסוים יבזבז אנרגיה אך ורק בעבור איתור של משהו שאולי לעולם לא יקרה. במחקר הזה הם הראו שהתאים משתמשים בתהליכים שלהם כדי לפקח על תאי עצב שכנים עם סימני פעילות יתר וכאשר הם נוגעים בתאים אלה, התהליכים מגבילים את פעילותם ומונעים התקפים. כלומר המיקרוגלייה חשה איזה נוירון עומד להיות פעיל יתר על המידה, ושומרת עליו על ידי יצירת קשר איתו. מה שמונע מפעילות של נוירון לעלות מדרגה. כלומר הם לא משמשים רק כמתג אלא כווסת.
    המחקר הזה לא עוסק במערכת החיסון, אלא בהבנה של פעילות יתר עצבית במוח שגורמת בין היתר למחלות ניווניות כמו אלצהיימר, פגיעה מוחית טראומטית, אפילפסיה ואוטיזם… וזה מתחבר גם לקשר GBA – מיקרוביום מוח.
    https://gladstone.org/news/unexpected-role-brains-immune-cells

הדבר הזה מדהים אותי כל פעם מחדש, למרות שכבר הצגתי המון מחקרים עם הקשרים דומים. המיקרוביום יכול למעשה למנוע המון בעיות ולתמוך בגוף כאשר הוא מותקף' אבל המסר שהכי חשוב לי לחזור עליו גם אם דיברתי עליו כמה פעמים באותו החודש, והוא גם נאמר על ידי החוקרים עצמם. עכברים ללא מיקרוביום ועכברים שטופלו באנטיביוטיקה, לא הצליחו להלחם בוירוסים וכתוצאה מכך סבלו משיתוקים.

they found that bacteria-free mice had a weak immune response, were unable to eliminate the virus and developed worsening paralysis, while those with normal gut bacteria were better able to fight off the virus.
Mice treated with antibiotics before the onset of disease were unable to defend themselves. They also had fewer immune cells called microglia, which help flag viruses for destruction by other immune cells.

מיקרוביום חזק = גוף חזק.
מיקרוביום חלש = בעיות רפואיות.

רכיבים פרו/ה ביוטיים מחזקים מיקרוביום ותפקודיו.
רכיבים אנטיביוטיים פוגעים במיקרוביום ובתפקודיו.

למאמר מסקר מיקרוביום – מערכת חיסון
למאמר מסקר מיקרוביום – מוח

איך שומרים על מיקרוביום מגוון ובריא?
תזונה מגוונת מבוססת צומח (כל הצבעים, כל הטעמים, כל המרקמים), כל המשפחות (פירות וירקות עם קליפה, דגנים מלאים, קטניות, אגוזים, שקדים, זרעים ונבטים) וגם בתוך המשפחות לגוון לדוגמה: ירוקים זה לא רק חסה ופטרוזיליה… זה גם מנגולד, רוקט, רוקולה, תרד, סלרי, בזיליקום, נענע ועוד ועוד… עדשים זה גם ירוק, צהוב, כתום, חום, שחור, קטניות יש עשרות סוגים…כאשר יש סייג אחד… מה שלא עושה טוב… מורידים! 
ולהמנע ממגע וצריכה של:
הרבה מאוד תרופות משנות לרעה את הרכב המיקרוביום ובמיוחד אנטיביוטיקה.
השילוב של תרופות עם חשיפה לתעשיות מזהמות הוא המקור לכל הסיבוכים והמוות
מונסנטו – גלייפוסט – מיקרוביום
מיקרוביום פתלאטים ו'חומרים אורגניים מופלרים' (PFASs)
תרכובות משבשות מערכת אנדוקרינולוגית (EDC's) – והקשר לסיבוכים של מחלות זיהומיות לרבות קוביד-19
מזון מעובד [2][3][4][5]/ מסוכר

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s