אפיגנטיקה·תזונה (כללי)

תזונה – גנטיקה ואפיגנטיקה

בוקר טוב עולם
מה שלום כולם
זה הזמן לרדת מן החוטים.
ולהיות כבר בבריאות אמיתית… (ורסיה חדשה לפתיחה של פינוקיו).
אני אף פעם לא בניתי תפריטים ואף פעם לא חשבתי שזה נכון. אני כן ממליץ על מזונות מסוימים שכדאי להרבות ועל כאלה שכדאי להפחית או להפסיק, אבל זה תמיד בא עם הנחיה שצריך להיות קשוב, כי אני לא באמת יודע איך הגוף של האדם יגיב. אני לא יודע בוודאות שמזון שאומרים עליו שעושה כך וכך, יעשה גם אצל האחר כך וכך מבלי ליצור תופעות לוואי.
אני תמיד אומר שצריך להיות קשוב לרחשי הגוף והבטן, וכשיש רחש, צריך לנתח אותו, מה אכלתי שלא אכלתי קודם? איפה הייתי? מה היה המצב הרגשי באותו יום?

למה זה חשוב?
כי הכל משפיע עלינו ועל המיקרוביום החי בתוכנו. וזה יכול להשפיע על כל מחלה אקוטית וכרונית.

קבוצה של מדענים בינלאומיים מובילים מלונדון ערכו מחקר גדול על תאומים. המחקר הוצג בשתי ועידות רפואיות גדולות: American Society of Nutrition conference וכן American Diabetes Association conference שנערכו בקליפורניה ביוני 2019.

הממצאים, שהוצגו הן בכנסים, מוכיחים כי הנחיות תזונה מיושנות ויחידות התאמה לכולם הן פשטניות מדי וכי גישה מותאמת אישית לתזונה עשויה לספק יתרונות בריאותיים טובים יותר לטווח ארוך.
החוקרים מדדו כיצד רמות הדם של סמנים כמו סוכר, אינסולין ושומן משתנות בתגובה לארוחות ספציפיות, יחד עם נתונים על פעילות, שינה, רעב וחיידקי מעיים (מיקרוביום) באלפי משתתפים בארה"ב ובבריטניה, בעיקר זוגות של תְאוּמִים.

חברה למדעי התזונה ZOE משתמשת בטכניקות למידה מכניות כדי לנתח את השפע של נתונים תזונתיים מפורטים ומפתחת מבחן ואפליקציה לצרכנים, המעניקים לאנשים את הכוח והביטחון לבחור את המזונות הנכונים שמייעלים את חילוף החומרים האישיים שלהם, שליטה במשקל ושמירה על בריאות טובה.
פרויקט מחקר תזונה זה נולד מתוך מחקר התאומים בבריטניה שבחן 14,000 תאומים זהים ולא זהים והפיק למעלה מ-700 פרסומים במהלך 25 ​​שנים, תוך בחינת הגורמים למגוון רחב של מחלות ומצבים בריאותיים נפוצים. חקר התאומים איפשר לחוקרים להפריד את ההשפעה של גנים מהסביבה ואורח חיים.
המחקר מדד באופן אינטנסיבי תגובות ביולוגיות למזונות ספציפיים ב-1,100 אנשים במשך 14 ימים, תוך מדידת מגוון רחב של סמנים, החל מגלוקוז בדם ושומן ועד לרמות פעילות גופנית ומגוון מיקרוביום במעיים. המחקר כלל יום בפיקוח מלא בבית החולים עם בדיקות דם סדירות ומדידות שינה ופעילות גופנית. אנשים גם רשמו את צריכת המזון, הרעב והתרופות שלהם באפליקציה, בנוסף למחקרים קליניים אחרים כמו ניתוח חיידקי מעיים.
בראש המחקר עמד טים ​​ספקטור, המייסד המדעי של ZOE, פרופסור לאפידמיולוגיה גנטית בקינגס קולג' בלונדון ומחבר הספר The Diet Myth.

ממצאי המחקר העיקריים הם:

  • התוצאות חשפו שונות רחבה בתגובות בדם לאותן ארוחות, בין אם הן הכילו פחמימות או שומן. לדוגמה, לחלק מהמשתתפים היו עליות מהירות וממושכות ברמת הסוכר והאינסולין בדם, הקשורות לעלייה במשקל ולסוכרת. לאחרים היו רמות שומן שהגיעו לשיא ונמשכו בזרם הדם שעות לאחר הארוחה, מה שהעלה את הסיכון לפתח מחלות לב.
    השונות הגדולה הזו מוסברת רק בחלקה על ידי גורמים גנטיים (פחות מ-50% עבור גלוקוז, פחות מ-30% עבור אינסולין ופחות מ-20% עבור טריגליצרידים) ויש רק מתאם חלש בין התגובות של הפרט לשומן ופחמימות.
  • לתאומים זהים שחולקים את כל הגנים שלהם ואת רוב סביבתם היו לרוב תגובות שונות למזונות זהים. המחקר גם מגלה שתאומים זהים חלקו רק 37% מחיידקי המעיים שלהם – רק מעט יותר מ-35% שחולקו בין שני אנשים שאינם קשורים.
  • הפרופורציות של רכיבי תזונה כגון שומן, חלבונים ופחמימות הרשומים על תוויות המזון מסבירים פחות מ-40% מההבדלים בין התגובות התזונתיות של אנשים לארוחות עם כמויות קלוריות דומות. ישנם גם הבדלים גדולים בתגובות לאותן ארוחות בהתאם לשעה ביום שהן נאכלות.
  • התוצאות מצביעות על כך שהבדלים אישיים בחילוף החומרים הנובעים מגורמים כמו מיקרוביום המעי, תזמון ארוחות ופעילות גופנית חשובים לא פחות מההרכב התזונתי של מזונות, מה שתומכים ברעיון שסימון תזונתי פשוט אינו מספיק להערכת מזון.

החוקרים ציינו שזה מרגיע שהמבנה הגנטי שלנו רק באופן חלקי איך הגוף שלנו מגיב למזון. זה מדגיש שחילוף החומרים שלנו לא קבוע ויש לנו הכוח לשנות את זה. דרך מרגשת אחת היא להתאים את התזונה שלנו לחיידקים במעיים שלנו שעוזרים לנו לחילוף חומרים מזינים.

It is reassuring that our genetic makeup only partially explains how our bodies respond to food. This underscores that our metabolism is not fixed – we have the power to change it. One exciting avenue is to tailor our diets to the bacteria in our gut that helps us metabolize nutrients
https://www.eurekalert.org/news-releases/852599

אנשים צריכים להתחיל להבין שללכת אחר הנחיות כלליות כמו כמה פירות, כמה קלוריות, כמה שומן לא יהיה הדבר הנכון ביותר עבור אינדיבידואל.

דרך אגב… מחקר זה אמנם בדק את ההשפעות של התזונה, אבל אני משוכנע שאם היו בודקים אותו דבר גם לגבי תרופות, התוצאות היו דומות.

ממליץ לקרוא גם:
אפיגנטיקה – כי גנטיקה זו לא גזירת גורל.
אפיגנטיקה – מתילציה ותזונה מבוססת צומח.
אנשים בסיכון גנטי גבוה לסרטן המעי הגס נהנים יותר משינויים באורח החיים.
גנטיקה ודמנציה – לא גזירת גורל.
3700 מחקרים – הרוב המוחלט של מחלות אינן קשורות לגנטיקה.

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s