אורגני·סרטן ומניעה

תזונה אורגנית והקשר לסרטן

לפני 4 שנים פורסמה הכתבה: "ישראל ראשונה בתחלואת סרטן הלימפומה; שנייה בתמותה". וכתוב שאחת הסיבות היא גורמים סביבתיים כמו קרינה והדברה.
וזה מסתדר עם הנתון הבא שבישראל צריכת הפירות והירקות לנפש היא מהגבוהות בעולם.
מאז 2013, נתוני מחקר NutriNetSanté, שחקר הרגלי תזונה אצל עשרות אלפי מבוגרים מצרפת, שימשו ליצירת פרסומים במספר רב של כתבי עת בינלאומיים שנבדקו על ידי עמיתים, כגון כתב העת של האגודה האמריקאית לרפואה (JAMA). באוקטובר 2018, JAMA הוציאה פרסום מדעי בשם "הקשר של תדירות צריכת מזון אורגני עם סיכון לסרטן", שבחן את הקשר בין צריכת מזון אורגני לבין הסיכון לסרטן בקבוצת המבוגרים הצרפתים.
משתתפי המחקר דיווחו על תדירות הצריכה שלהם של 16 מוצרי מזון שסומנו כאורגני. תגובות תדירות הצריכה נעו בין 'אף פעם' ל'מדי פעם' או 'רוב הזמן'. לאחר מכן נעשה שימוש בהגשות לחישוב ציון מזון אורגני, שנע בין 0 ל-32 נקודות, והמשתתפים מוינו לארבעה רבעונים על סמך ציון מזון אורגני זה.
ההשלכות הבריאותיות של צריכת מזון אורגני:
בין 68,946 המשתתפים במחקר (78.0% נשים, גיל ממוצע בהתחלה: 44.2 שנים), 1,340 מקרי סרטן ראשונים זוהו במעקב של 4.6 שנים של המחקר. סוגי הסרטן השכיחים ביותר שזוהו היו: סרטן השד עם 459 מקרים, סרטן הערמונית עם 180 מקרים, סרטן העור עם 135 מקרים, סרטן המעי הגס עם 99 מקרים, לימפומה שאינה הודג'קין עם 47 מקרים ולימפומות אחרות עם 15 מקרים. נעשה שימוש בשיטות סטטיסטיות מתאימות כדי לחשב את הסיכון המשוער לסרטן בקשר עם ציוני מזון אורגני.
במעקב זה – כ-4.6 שנים מצאו בין היתר:

  • הסיכון לסרטן היה נמוך בממוצע ב-25% עבור משתתפים עם תזונה עשירה במזון אורגני בהשוואה לאלו שלא.
  • עלייה של חמש נקודות בציון האורגני של המשתתף, המתורגמת בערך לעלייה של 15% בצריכת מזון אורגני, הביאה לירידה של 8% בסיכון לסרטן.
  • עבור סרטן שד לאחר גיל המעבר, סיכון זה הופחת בפער משמעותי של 34%.
  • עבור לימפומות, הסיכון ירד עוד יותר, ב-76%.

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s