FDA/CDC/WHO·טיטניום די אוקסיד·מזון (אולטרה) מעובד·מיקרוביום - פרוביוטיקה·מסכות (בד/כירורגיות)·מעי רגיז (IBD)·מקדמי הגנה·סרטן ומניעה·תוספי מזון - E-NUMBERS

טיטניום דיאוקסיד – צבע מאכל

טיטניום דיאוקסיד (דו תחמוצת טיטניום) הוא פיגמנט לבן סינטטי המשמש כחומר צובע שנותן גם מרקם משחתי עדין. הוא מופק בתהליך כימי המשתמש בגופרית או פלואוריד. משתמשים בה בהמון תעשיות (תעשיית הצבעים, תעשיית הנייר, קוסמטיקה, משחות וקרמים וגם בתעשיית המזון בלמעלה מ-3000 מוצרי מזון ומשקאות מעובדים וגם בתרופות ותוספי מזון מסוימים). מספרו E-171 והוא מאושר הן על ידי ה-FDA והן על ידי המקבילה האירופאית EU. 
https://www.accessdata.fda.gov/…/cfdocs/cfCFR/CFRSearch.cfm…
https://www.ivyroses.com/Define/E171
משתמשים בו כבר יותר מ-60 שנים והמטרה המוצהרת שלו היא להפוך את המוצר ליותר נחשק מבחינה ויזואלית. כי לבן בוהק מוכר יותר.
זה נמצא במסטיקים, במשקאות, בגבינות, גלידות, עוגות, במשחות שיניים רבות, בסבונים. ואנשים מקבלים אותו די הרבה… לפחות מי שלא קורא את המרכיבים של מה שהוא קונה, או לחילופין כי לא יודע את המשמעויות שזה עלול לגרום.

ובשביל זה אני פה…
כי אם קוראים עליו באינטרנט, אז אומרים שהוא לא עובר את מחסום המעי ושהוא לא מגיע למחזור הדם.
אבל לא אומרים מה הוא עושה אצלנו במעיים ולמה הוא כן עלול לגרום!!!
לא אומרים למשל שבגרמניה הוא אסור לשימוש, ובצרפת מראים דאגה גדולה ממנו ומבקשים לחקור אותו גם על בני אדם.

אבל מה הבעיה?
שהיום קיימים כל כך הרבה מזהמים, שכבר לא ניתן לדעת על אנשים, מה גורם למה. כי זה לא שאדם אוכל רק E171, הוא אוכל גם מזון עם שאריות ריסוס, הוא אוכל ושותה מתכות כבדות, הוא צורך המון מיקרופלסטיק וחומרים רעילים אחרים מתעשית הפלסטיק, הוא נושם אוויר מזוהם.

אז מה נשאר לעשות?
לחקור עכברים וחולדות. ולמרות שהם לא בדיוק כמו בני אדם, יש להם קשר גם לביולוגיה של גוף האדם. ומה שקורה שם סביר שיקרה גם אצלנו, גם אם לא באותה רמה.
במחקר הנוכחי שפורסם בג'ורנל הרפואי Frontiers in Nutrition במאי 2019 (אתמול), החליטו לבדוק את החומר הזה, כחלק מהבנה ש'ננו חלקיקים', חלקיקים ממש ממש קטנים הם גם מהווים גורם למחלות כרוניות כאשר השימוש בהם הוא רב ולאורך זמן. כמו טיטניום דיאוקסיד.

ומה מצאו במחקר?
שום דבר חדש… פשוט עוד חומר שמשפיע לרעה על המיקרוביום. הוא לא משנה את הרכב המיקרוביום, אלא את פעילותו על ידי כך שמשנה את צורתו/ מבנה שלו לסוג אחר של חיידק שנקרא ביופילם, וכך הם משנים את יעודם, הם נדבקים אחד לשני ולמשטח עליו הם גדלים, דבר שמעלה בסופו של דבר פרמטרים של דלקת מה שעלול לגרום לדלקת במעי, ובמצב כרוני גם לסרטן המעי. אחד השכיחים בעולם דהיום!

מחקר נוסף מיוני 2020 מהג'ורנאל הרפואי Small מאשש את אותם נתונים
ננו-חלקיקים של טיטניום די אוקסיד שמקורו בתוספי המזון, גורמים לתופעות לוואי חזקות במיוחד בעכברים שמנים: מיקרוביוטה דיסביוזיס מעי, דלקת במעי הגס ושינויי חלבון.

proteomic analysis shows that TiO2 NPs cause more alterations in multiple pathways in the liver and colon of obese mice than non‐obese mice. This study provides important information on the health effects of foodborne inorganic nanoparticles.

בשנת 1969 אישר מינהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) את השימוש בדו תחמוצת הטיטניום כצבע מזון – אישור זה לא הוערך מאז. ה- USDA, לעומתו, סוקר מרכיבים סינתטיים שנוספו למוצרים אורגניים כל 5 שנים.
הרשות האירופית לבטיחות מזון (EFSA) בודקת בימים אלה את בטיחותם של כל תוספי המזון, בנוסף לדו תחמוצת הטיטניום. המחקר שלהם שפורסם במרץ 21 בג'ורנל EFSA ומצא שלחומר הזה פעילות גנוטוקסית, כלומר מעודד מוטציות גנטיות ב-DNA ועל כן הוא כבר לא יכול להיחשב כבטוח.
מסקנה זו הגיעה לאחר סקירת מאות מחקרים מדעיים.
קבוצת העבודה לאיכות הסביבה (EWG) קראה ל- FDA להעריך מחדש את בטיחות השימוש בטיטניום דו-חמצני כאשר עלה מחקר זה.
נכון להיום, ה- FDA איפשר להוסיף יותר מ -10,000 כימיקלים למזונות, ללא צורך בהערכה מחודשת של שימוש בתוספים מסוימים, גם כאשר עולה מחקר חדש.
https://www.ewg.org/news-insights/news-release/study-additive-found-skittles-and-starburst-no-longer-considered-safe

טיטניום די אוקסיד נמצא גם במסיכות כירורגיות ובשאיפה הוא ידוע כמסרטן.

מדענים מאוניברסיטת רוטגרס החוקרים גורמים המייצרים משקל לידה נמוך. דיווחו באפריל 22 בכתב העת הרפואי Placenta שהם הצליחו לעקוב אחר תנועת ננו-חלקיקים עשויים טיטניום די אוקסיד שנישאפו על ידי חולדות הרות.
המחקר עלה מתוך חקירות על הגורמים למשקל לידה נמוך בתינוקות אנושיים. מהסיבה שיילודים ששוקלים פחות מ-2.5 קילוגרמים עלולים לסבול מהשפעות בריאותיות שליליות כתינוקות ולאורך כל חייהם.
החוקרים ראו שלאחר שאיפת הננו-חלקיקים, חלקם נמלטו מהמחסום השלייתי.
החוקרים מציינים שהחלקיקים קטנים וקשה מאוד למצוא אותם, אבל באמצעות כמה טכניקות מיוחדות, הם מצאו עדויות לכך שהחלקיקים יכולים לנדוד מהריאה לשליה ואולי לרקמות העובר לאחר חשיפה אימהית במהלך ההריון. השליה אינה פועלת כמחסום לחלקיקים אלו. גם לא הריאות.

The particles are small and really hard to find. But, using some specialized techniques, we found evidence that the particles can migrate from the lung to the placenta and possibly the fetal tissues after maternal exposure throughout pregnancy. The placenta does not act as a barrier to these particles. Nor do the lungs

החוקרים מסבירים שחלקיקים אלו משמשים באלפי מוצרים, החל ממסנני קרינה, תרופות ועד לציוד ספורט.
הננו-חלקיקים נקראים כך מכיוון שהם פחות מ-100 ננומטר, כלומר הם קטנים בעשרות אלפי מונים מקוטר של שערה אנושית אחת.
במהלך הניסוי, החוקרים הופתעו לגלות גם טיטניום דדי אוקסיד גם בקבוצת ה"ביקורת" של חולדות שלא קיבלו ננו-חלקיקים לשאוף. מסתבר שהמזון שניתן לבעלי החיים הכיל אותו. כתוצאה מכך, החוקרים הצליחו לצפות בנתיב שעברה המתכת דרך גופה של חולדה.
על פי החוקרים, תיאוריה אחת היא שאמהות שיולדות תינוקות עם משקל לידה נמוך עלולות לשאוף חלקיקים מזיקים שמייצרים תגובה דלקתית, ולאורך זמן הדלקת עלולה להשפיע על מערכות הגוף, כגון זרימת הדם ברחם, שעלולה לעכב את הצמיחה של העובר.

טיטניום די אוקסיד נמצא שגם יכול להוריד רמות טסטוסטרון.
מורינגה נמצא כמוריד את הפגיעה משימוש בטיטניום

אם מצאתם את המידע מענין ומועיל ורוצים לתרום להמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים להפוך לתומך

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s