FDA/CDC/WHO·מקדמי הגנה·שמש - חשיבות החשיפה

מקדמי הגנה

חשיפה לשמש זה חשוב ובמידה ובשעות מסוימות יותר ובאחרות פחות, על זה כבר דיברתי..
רוב מקדמי ההגנה הנפוצים בשוק מכילים חומרים שאינם טבעיים בין היתר מתעשיית הנפט והפלסטיק.
זה הוכח שפוגע אפילו בשוניות כפי שציינתי בפוסט הזה:
גם כשחיפשתי בעבר מקדמי הגנה טבעיים, לא מצאתי כאלה שאינם מכילים רכיבים, שאינם יכולים להזיק לעור שלנו בכלל. ולכן הסוגיה הזו של שהייה ממושכת בשמש, בשעות הצהריים החמות, לשוהים בים או בטיולים רגליים ארוכים עם מעט צל, תמיד תהווה אתגר.
מבחינתי… תמיד תהיה עדיפות לכסות את העור בבד מכל סוג אחר של קרם הגנה.
והמחקר, שפורסם בחודש מאי 2019 בג'ורנל הרפואי JAMA, הראה שגם שימוש חד יומי של קרם הגנה, מחדיר חומרים רעילים לדם דרך העור והם נשארים בו גם 24 שעות ויותר אחרי השימוש.
ולעשות טוב הם בטח שלא יעשו. והתקווה היא שהגוף שלכם יידע לסלק את הרעלנים האלה החוצה. אחרת זה יכול להשפיע על המערכת האנדוקרינולוגית לרעה, ולאורך זמן עלול לגרום גם להיווצרות של סרטן.
https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2733085…

מסנני קרינה מתחלקים לשני סוגים עיקריים בהתאם לחומרים הפעילים שבהם – מינרלים (המצויים באופן טבעי בטבע) או סינתטיים (המיוצרים במעבדה). הסוג הראשון מבוסס על תחמוצות של אבץ או טיטניום. כאשר קרינה אולטרה-סגולה פוגעת בהם, הם מחזירים ומפזרים את הקרינה הרחק מהם (בדומה לאפקט מראה). חומרים אלה פעילים בטווח רחב של אורכי גל. הסוג השני מבוסס על חומרים סינתטיים שבולעים את הקרינה באורכי גל ספציפיים וכך מונעים את הגעתה לעור. שילוב מושכל של חומרים מסוג זה יוצר כיסוי לכל תחומי אורכי הגל של הקרינה המסוכנת לעור.
השימוש הנרחב של הציבור בקרמים ותרסיסים להגנה מפני השמש המכילים חומרים סינתטיים תורם לתעשייה משגשגת של יצרני התכשירים השונים המגלגלת בארה"ב קרוב לשני מיליארד דולר בשנה.

מחקר חדש יצא בינואר 2020 בג'ורנל הרפואי JAMA. קבוצת החוקרים במנהל המזון והתרופות האמריקאי, FDA, דיווחה כי שישה כימיקלים פעילים הנפוצים בתכשירים של מסנני הקרינה חודרים לעור ונספגים בדם מעבר לרמה המותרת. ששת הכימיקלים שנבדקו במחקר הם אבובנזן, הומוסאלאט, אוקטינוקסאט, אוקטיסאלאט, אוקטוקרילן ואוקסיבנזון.

והם מתווספים לרשימה נוספת של חומרים שנבדקו בעבר. במחקר השתתפו 48 נסיינים בריאים ונבדקו מספר תכשירים בצורת קרמים ותרסיסים מסוגים שונים. בניסויים נמדדה הנוכחות של הכימיקלים החשודים בדם הנסיינים לאחר חשיפה חד פעמית וכן לאחר מספר חשיפות לכל אחד מהתכשירים במשך יום אחד ועד ארבעה ימים. עבור כל ששת החומרים התגלה כי הנוכחות בדם עלתה על הרמה המקסימלית המותרת של 0.5 ננוגרם למיליליטר, גם אחרי חשיפה חד פעמית. עצם חדירתם לדם מעוררת חשש שהם יצרו תופעות לוואי אחרות, מאלרגיות ועד גידולים סרטניים. עבור 14 מתוך 48 הנסיינים התפתחה פריחה על העור בעקבות הניסוי. יחד עם זאת, החוקרים לא טוענים כי יש בחומרים אלו פגיעה ממשית ומדגישים כי יש לבצע מחקרים נוספים כדי לבדוק את בטיחות החומרים.

אבל זה כי הם לא רוצים ליצור פניקה… ומניסיון העבר הם תמיד מוכחים כמזיקים!

אז אם אתם עדיין בוחרים להשתמש במקדם הגנה, שזו זכותכם המלאה.
כדאי לקרוא לגבי הבעייתיות של כל סוגי הרכיבים המופיעים בקרמי ההגנה השונים, לרבות אלה הטבעיים, כאן:
https://www.ewg.org/…/report/the-trouble-with-sunscreen-ch…/

מעבדת בדיקות עצמאית אחרת Valisure זיהתה בנזן, חומר מסרטן ידוע בבני אדם, ב -78 מוצרי קרם הגנה וכעת קוראת למינהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) להוריד את המוצרים הללו מהמדף.
המעבדה בדקה כמעט 300 מוצרי קרם הגנה וגילתה כי 27% מכילים בנזן, על פי הודעת החברה. ארבעה עשר מהמוצרים (5%) הכילו בנזן ברמות הגבוהות מ -2 חלקים למיליון, המהווה את המגבלה המומלצת של ה- FDA לבנזן לתרופות שלא ניתן ליצור בלעדיהן.
את הרשימה המלאה של מוצרי קרם הגנה ניתן למצוא בעמוד 12 בעתירה האזרחית של Valisure ל- FDA ב- 24 במאי 2021.
בנזן הוא אחד המסרטנים האנושיים הנחקרים ביותר המוכרים למדע. הקשר שלו לסרטן הדם בבני אדם הוכח במחקרים רבים ברמות של עקבות של מספר קטן של חלקים למיליון ומטה.
נוכחותו של מסרטן אנושי ידוע זה במוצרים המומלצים באופן נרחב למניעת סרטן העור ומשמשים באופן קבוע על ידי מבוגרים וילדים מטרידה מאוד.

בנוסף קרם הגנה מונע מהגוף את מגע השמש ובכך מונע ייצוא ויטמין די שגם הוא חשוב ביותר במניעת מחלות מהם מתים בטרם עת לרבות מגוון רב של סרטנים.

רוצים להבין יותר ופחות לפחד מהשמש?
היכנסו לפוסט "הפחד ממלנומה – האם להחשף לשמש?" יש בו בין היתר גם מזונות ורכיבי תזונה שמונעים נזק של הקרינה מבפנים. ועוד לינקים למאמרים נוספים שמציגים את השמש כחלק בלתי נפרד מהבריאות שלנו ובטח שלא אויבת.
בפוסט "ויטמין די – הספיגה הטובה ביותר, תפקיד השמש ואילו רכיבים יודעים להגן על העור מקרינת השמש" אני מציג גם רכיבי תזונה ומזונות שיודעים למנוע נזקי שמש.

אם מצאתם את המידע מעניין ומועיל ורוצים לתרום להמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים להפוך לתומך

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s