בריחת סידן - osteoporosis·דלקות פרקים·סוכר ותחליפי סוכר

הקשר בין סוכר לדלקות פרקים ואוסטאופרוזיס

עד לא מזמן המדע היה משוכנע שאחד הדברים שהכי מעודדים היווצרות דלקות פרקים, הוא שימוש רב במלח. החוקרים במאמר הנוכחי, בדקו את השפעת המלח אל מול הסוכר בנושא זה, ומצאו שהקריסטל הלבן המתוק, משפיע הרבה יותר על דלקות פרקים מאשר הקריסטל הלבן המלוח.
את הממצאים הם פרסמו בג'ורנל הרפואי Missouri State Medical Association.
בהם הובן באופן חד משמעי שהסוכר הוא האשם העיקרי!
הסוכר מעלה רמות דלקת, משפיע על רמת חומציות הדם ועל תפקודי הכליות ומעלה רמות של אינסולין וחומצה לקטית. בו בזמן הוא מוריד ספיגה של סידן לתוך העצמות בכך שמונע את פעילותו החיונית של ויטמין די ומעלה הפרשת סידן ומגנזיום מהעצמות. כלומר משפיע באופן ברור על איכות וצפיפות העצם, וגורם להופעת תהליכים דלקתיים…

אנשים עם דלקת פרקים עשויים לרצות להיות מודעים במיוחד לצריכת הסוכר שלהם.

סקר משנת 2017 של 217 אנשים שחיים עם דלקת מפרקים שגרונית שאל את המשתתפים אילו מזונות גורמים לתסמינים שלהם. המתוקים היו האשם העיקרי: 12.7% אמרו שסוכר הוא טריגר, ו-12.4% האשימו את הקינוחים.

סיבות נוספות שיכולות להסביר את הקשר בין סוכר לדלקות באופן כללי ולדלקות פרקים:

  • סוכר מעובד מעלה שכיחות לדלקות במעיים עקב פגיעה במיקרוביום.
    הפגיעה במיקרוביום כשלעצמה מעודדת מחלות מטבוליות, מחלות לב וסרטנים שונים.
    פגיעה במיקרוביום נקשרה גם לדלקות פרקים[1][2][3].
  • סוכר גורם לתהליכים דלקתיים במגוון צורות. אחת מהן מוסברת גם במחקר מפברואר 21 בג'ורנל Nature Communications מחקר זה גם מחבר את הקשר בין סוכר גבוה לסוכרת סוג 2, השמנה וסרטן. המחקר מראה כי הסוכר המעובד גורם למערכת החיסון "להידלק" ולמצב של תגובות יתר וחמצון של ליפו-פולי-סכרידים (LPS) דבר שמוביל לפגיעה בתאים ורקמות ובתפקודם.
  • מחקר משנת 2015 מצא שטיפול בדלקת מפרקים שגרונית שיקם חלקית מיקרוביום תקין במעיים. הוא גם מצא שהפרעות במיקרוביום המעי מתואמות עם תסמיני דלקת פרקים.
  • סוכר עלול לגרום, ולהחמיר, דלקת בגוף. סקירה שיטתית משנת 2018 מצאה קשר בין דלקת כרונית לצריכת כמויות גדולות של עודף סוכר.
  • מחקר משנת 2014 עקב אחר 186,900 נשים שהשתתפו בשני מחקרים ארוכי טווח. חוקרים מצאו שלנשים שצרכו יותר משקה מוגז ממותק ביום, הייתה עלייה של 63% בסיכון לפתח דלקת מפרקים שגרונית. הקשר הזה נמשך גם כאשר החוקרים שלטו בגורמי תזונה ואורח חיים אחרים.

כמובן שלא ניתן להפיל את כל האחריות על הסוכר שבתזונה, כי על פי מחקר משנת 2018, תזונה עשירה במזון מעובד הכולל סוכר עשויה להזיק לא פחות. חוקרים מצאו שתזונה מערבית סטנדרטית, המוגדרת על ידי צריכת סוכר גבוהה, דלות סיבים ושומן רווי גבוה, עשויה להגביר את הדלקת.

לדברים נוספים ממקור טבעי שיכולים לסייע בכאבים ודלקות במקום תרופות היכנסו.
לדברים נוספים ממקור טבעי שיכולים לסייע במניעה וטיפול באוסטאופרוזיס היכנסו.

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s