הון שלטון ומדיניות הבריאות·ויטמין C·מערכת חיסון

ויטמין סי – קיצור השהות במיון

מחקר מסוג מטא אנליזה שפורסם בג'ורנל הרפואי Nutrients בחן שוב את נושא יעילותו של ויטמין סי במטופלים שהגיעו לחדרי מיון.
המחקר מביא בין היתר גם הוכחות שקושרות בין ויטמין סי לתופעות שכיחות בחדרי המיון: שיפור תפקודי אנדותל והורדת לחץ דם גבוה, הורדת שכיחות של פרפור חדרי לב, והפרעות קצב בלב, הגנה מפני פגיעה אקוטית בכליות, הורדת סוכר בחולי סוכרת סוג 2, קשיי נשימה (bronhoconstriction), קיצור תקופת הקירור (צינון), הורדת שכיחות של התקררויות אצל אנשים עם מתח/סטרס גבוה, יכולת להוריד עוצמה של כאב, והטבה על דלקות ריאה… כלומר לא רק צפדינה (*כפי שהרבה מהמלומדים חושבים על ויטמין סי) !!!
עוד מפרט המחקר שמדע הרפואה מודע לזה שישנם מצבים רפואיים שמשפיעים על רמות ויטמין סי בדם לרבות ניתוחים, זיהומים, טראומות, כוויות. מצבים בהם רמות ויטמין סי צונחות. ושתזונה שמכילה 100 מ"ג ויטמין סי ליום בוודאי שלא תספיק…

מה מטרת המחקר?
סקירה של בדיקת רמות ויטמין סי בדם של מטופלים במגוון בעיות חירום.
וסקירה של מתן ויטמין סי למטופלים והערכה של כמה זמן בממוצע זה הוריד את השהות בחדר המיון. בבתי חולים שמשתמשים בפרקטיקה כזו.

האם המחקר מתייחס גם לישראל?
המחקר הזה לא מתייחס למה שקורה בישראל. בבתי החולים בישראל לא קיים פרוטוקול של בדיקת רמות ויטמין סי וגם לא מתן של ויטמין סי. לא דרך הפה ובטח שלא דרך עירוי, וזה כנראה גם די תואם את מה שקורה בשאר מדינות העולם המערבי. אחרת ניתן היה למצוא יותר דוגמאות לבתי חולים שבודקים ויטמין סי בדם כמו בדוגמאות, שניתנו בסקירה זו…

A survey of elderly Scottish patients hospitalized because of acute respiratory infections reported that 35% of patients had vitamin C plasma levels less than 11 μmol/L [82].
One study in a hospital in Paris reported that 44% of patients had vitamin C plasma levels less than 6 μmol/L [84]
in another hospital in Paris, 17% of patients had levels less than 11 μmol/L [85].
Another survey, of patients with advanced cancer in a hospice, found that 30% had vitamin C plasma levels less than 11 μmol/L [86].
In a Canadian university hospital, it was found that 19% of patients had vitamin C plasma levels less than 11 μmol/L [87].
In a study of surgical patients in Australia, it was found that 21% had vitamin C plasma levels less than 11 μmol/L [89].
3% of cancer patients had clinical scurvy and vitamin C plasma levels less than 6 μmol/L [83]
they demonstrate that low vitamin C levels are common in some contexts.directly to other hospital settings, they demonstrate that low vitamin C levels are common in some contexts.

המסקנות של המחקר הזה (* למרות שלא מדובר בתופעה רחבה בה בתי חולים בודקים רמות ויטמין סי ומטפלים בעזרתו במקרי חירום):
שישנו אחוז לא מועט של מטופלים עם רמות מאוד נמוכות של ויטמין סי בדם בזמן השהות בבית החולים. ושאכן ישנו קיצור משך השהות במחלקות הללו (* שהן גם מזוהמות בחיידקים עמידים), ולמרות שמדובר "רק" בקיצור של 8% החוקרים ממליצים בחום להמשיך לבדוק (* את מה שהיה ידוע והצליחו להוציא אותו מהפרקטיקה).
(* נניח שמדובר ב- 8% שהם 1 ל-12… זה אומר 400-500 אנשים שימשיכו לחיות כל שנה רק בישראל!!!…
זה זניח כל כך כדי לא להכניס לפרוטוקול?
כמה עולה ויטמין סי?!
כמה עולה להיות חולה?!
את התופעה הזו לא ניתן להסביר אלא רק בדרך של יחסי הון שלטון (פארמה)!!

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s