טרשת עורקים·שבץ מוחי·שינה

שינה – כמה צריך לישון? והקשר לטרשת עורקים

מחקר שבוצע בספרד במרכז הלאומי למחקר קרדיו-וסקולרי (CNIC) מצא שמי שישן פחות מ- 6 שעות בלילה מעלה סיכון לטרשת עורקים ובכך מעלה שכיחות להתקפי לב ושבץ מוחי …
במסגרת המחקר, החוקרים בחנו מקרוב את נתוניהם של קרוב ל-4,000 עובדי בנק בספרד. גילם הממוצע של הנבדקים היה 46, ולא היתה להם היסטוריה של מחלות לב. 
כדי למדוד את שעות השינה שלהם, המשתתפים ענדו אקטיגרף – מכשיר דמוי שעון שמודד בצורה רציפה תנועה וחשיפה לאור – למשך שבוע ימים.

החוקרים חילקו את המשתתפים לארבע קבוצות: פחות משש שעות שינה, 6-7 שעות שינה, 7-8 שעות שינה ויותר מ-8 שעות שינה. בנוסף, נערכו להם סריקות CT ואולטרסאונד תלת מימדי של הלב, בניסיון לאתר סימנים פיזיולוגיים למחלות לב.
הם מצאו שלמשתתפים שישנו פחות משש שעות בלילה היה סיכוי גבוה ב-27 אחוזים ללקות בטרשת עורקים, מאשר לאלה שישנו 7-8 שעות. בנוסף לכך, גילו שלמשתתפים שאיכות שנתם נמצאה כירודה היה סיכוי גבוה ב-34 אחוזים ללקות בטרשת ביחס לאלה שנהנו משינה איכותית יותר. 
ממצא מעניין נוסף הוא שנמצא גם קשר בין סיכון מוגבר לטרשת עורקים ובין שינה של יותר מ-8 שעות בלילה, וכי נשים פגיעות לכך יותר מגברים.

ולבסוף, ניטרו החוקרים גם את איכות השינה של המשתתפים. את זה הם עשו על ידי מדידת מספר הפעמים שבהן הם התעוררו בלילה ובאיזו תדירות הם זזו בשנתם.

מסקנה : אדם בוגר צריך לישון בין 6-8 שעות בלילה!!!

אם מצאתם את המידע מענין ומועיל ורוצים לתרום להמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים להפוך לתומך

כדי להתעדכן ראשונים מוזמנים להזין דוא"ל למטה

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s