אלרגיה·מערכת חיסון·קוורצטין

אלרגיה

כל הזמן מנוזלים?
גרד באף?
גרד בעיניים?
פריחה בעור?
מהי אלרגיה?
אלרגיה הינה תגובת יתר של המערכת החיסונית, כאשר היא מזהה חלבון זר שנכנס לגוף מבחוץ. המטרה פה היא לעורר את המערכת החיסונית שמשהו לא שייך ולנסות להוציא אותו החוצה מהגוף מכול פתח אפשרי (אף, עיניים, עור, ריאות, עיכול). הסימפטומים יגיעו בהתאם לחולשה הבסיסית של האדם:

  • אם מדובר בחולשה של ריאות הנטייה תהיה נזלת אלרגית ( מימית ולאורך כול היום) יכול ליצור גם גודש בסינוסים וגרד בעור.
  • אם מדובר בחולשה של כבד תבוא לידי ביטוי בדמעת יתר וגרד חזק בעיניים, גרד אדמומי בעור. הכבד הוא האיבר שאחראי על פירוק אותם גופים זרים, אלרגנים.
  • אם מדובר באלרגיות למזון הביטוי יהיה קשור יותר לסימנים של מערכת עיכול, כמו שלשולים, גזים וכדומה

למעשה הביטויים של אלרגיה, גם אם כרונית וגם אם אקוטית, תמיד יהיו "דרמתיים" לאורך כל היום והרבה מהתופעות שהזכרתי למעלה

ברמת הנורמלי, הכבד עושה את שלו, מפרק אלרגנים ורעלנים והגוף לא סובל מפעילות יתר של מערכת החיסון. אך מכיוון שבארצנו גם התזונה וגם אורח החיים הלחוץ מעמיסים על הכבד, כאשר הוא צריך להתפנות גם לאלרגנים כמו אבקנים בעונות מעבר, זה לא קורה ומערכת החיסון עלולה לפעול בעודף.

אלרגיה יכולה להיות לכל חומר בעולם, כך שאם לפתע פתאום התחלתם לפתח סימנים של אלרגיה צריך לבדוק אם עשיתם שינוי במשהו בתקופה האחרונה (חומרי ניקוי שונים, מוצרי היגיינה/ קוסמטיקה, מזון חדש וכו'). במידה ולא מצאתם משהו כזה אז מדובר במשהו כרוני שקשור ליכולת הכבד לפרק את האלרגנים, כלומר זה נראה כאילו התחיל היום, אבל למעשה מדובר בהצטברות של המון זמן.

ברפואה הקונבנציונלית נותנים תכשירים אנטי היסטמינים. מדוע? כי היסטמין מופרש על ידי תאי המאסט כשאלה פוגשים בנוגדני האלרגיה, והם מעוררים את מערכת החיסון. ומכיוון שיש פה אי שליטה של הגוף, מיוצר הרבה היסטמין… הגיוני אך לא מטפל במקור הבעיה, שכן המזהם הוא המקור והכבד הוא הדרך הטבעית להפטר מאותם מזהמים, וצריך לעזור לו, אחרת לא יהיה שיפור וזה יחזור.
במקרים חריפים במיוחד הרפואה משביתה כל תגובה חיסונית על ידי תרופות סטרואידים כמו פרדניזון וזה אחד הדברים היותר מסוכנים לבריאות שלנו, כי מעתה אנחנו גם חשופים יותר לפגיעה ממזהמים אחרים (וירוסים, חידקים, פטריות) וגם מייצרים בעיות אחרות כמו מחלות מטבוליות.

המלצתי היא לעשות תהליך של ניקוי כבד מספר שבועות לפני העונה הרגישה ואם מדובר במקרה קיצונית אז אחת לשנה לתקופה של 3 חודשים.
רכיבים ומזונות שניתן חשוב לצרוך הן כמניעה והן לטיפול: מורינגה, עשב שעורה, ספירולינה, קצח וכורכום (ניתן לשלב בינהם). בזמן התקף, ניתן להיעזר בקוורצטין, שמתפקד כנוגד חמצון, נוגד דלקת ומווסת תהליכים חיסוניים לרבות אלרגיות. שילובו יחד עם ויטמין סי, ויטמין די ואומגה 3 חשוב גם כן. וכמובן לשמור על מיקרוביום מגוון ומשגשג.

אם אתם מוצאים את המידע מענין ומועיל ומעוניינים בהמשך העשייה למען בריאות טבעית מודעת לכולם, מוזמנים לתרום בכל סכום (חד פעמי או חודשי)

מוזמנים להזין דוא"ל למטה כדי להתעדכן ראשונים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s